TrueCam A5 Pro WiFi

Ešte praktickejší vďaka zabudovanej WiFi. Ešte výkonnejší vďaka novému čipu.

Skvelé funkcie sme ponechali a k tomu sme pridali aj niekoľko vylepšení. Výsledkom je úplne nová kamera pre Vaše auto – TrueCam A5 Pro WiFi. Problémy na ceste sú vždy stresujúce. Naša kamera Vám ich vďaka svojim kvalitám pomôže riešiť v kľude. S nahrávaním vo vysokom rozlíšení rozoznáte bez problémov ŠPZ okoloidúcich vozidiel a takisto tváre osôb vo dne aj v noci s maximálnou mierou detailov. Vždy tak budete mať dôkazový materiál, nech sa prihodí čokoľvek.

Obrovskou výhodou kamery je jednoduchá manipulácia a obsluha. Jednoducho ju zasadíte do držiaku s napájaním a nemusíte ju deň čo deň znovu pripevňovať na čelné sklo. Rovnako jednoducho kameru vyberiete a odnesiete so sebou.

Novinkou je zabudovaná WiFi pre ešte jednoduchšiu prácu s nahranými zábermi. Kameru nemusíte pripájať k počítaču, ani vyberať SD kartu. Jednoducho si stiahnite aplikáciu pre smartfón a s videom môžete začať pracovať ihneď.

TrueCam A5 Pro WiFi

Čelný pohľad na kameru do auta TrueCam A5 Pro WiFi. LED prisvietenie, inteligentné uchytenie držiaka a kvalitná optika.

Zväčšiť

TrueCam A5 Pro WiFi

Bočný pohľad na autokameru TrueCam A5 Pro WiFi, slot pre pamäťovú kartu a výstup pre pripojenie k HD televízoru alebo k počítaču.

Zväčšiť

TrueCam A5 Pro WiFi

Jednoduchá a praktická inštalácia autokamery TrueCam A5 Pro WiFi pomocou špeciálneho držiaka, do ktorého sa zapojuje napájanie. Rýchla každodenná inštalácia, kameru "nacvaknete" a môžete ísť.

Zväčšiť

TrueCam A5 Pro WiFi

Ovládanie kamery TrueCam A5 Pro WiFi je intuitívne, rýchle a v češtine. Najdôležitejšie funkcie aktivujete jedným stlačením tlačidla priamo behom nahrávania.

Zväčšiť

Chráňte na cestách seba aj svoje vozidlo s kamerou TrueCam A5 Pro WiFi.

Vaše cesty vo Full HD 1080p

TrueCam A5 Pro WiFi dokáže nahrávať vo Full HD rozlíšení, takže spoľahlivo rozozná všetky kľúčové objekty, ako sú napríklad ŠPZ okolitých automobilov, či tváre vodičov. Vďaka novému, výkonnejšiemu čipu a snímkovacej frekvencii 30 fps zachytí kamera aj rýchlo sa pohybujúce autá, cyklistov alebo chodcov. Všetko pri zachovaní detailov a ostrosti, a to dokonca aj pri zlých svetelných podmienkach.

Pohodlné pripojenie cez WiFi

Nenoste so sebou káble a adaptéry. Ako názov napovedá, autokamera TrueCam A5 Pro WiFi má v sebe zabudovanú bezdrôtovú WiFi sieť. Aby ste ju mohli diaľkovo ovládať, pracovať so záznamami a prehliadať si živé náhľady práve zhotovovaných záberov, stiahnite si aplikáciu FinalCam. Je dostupná pre telefóny aj tablety s Androidom alebo iOS.

Presný GPS modul

TrueCam A5 Pro WiFi je vybavená inteligentným GPS modulom. Okrem snímania polohy takisto meria a nahráva rýchlosť jazdy. Máte možnosť si zvoliť, či chcete rýchlosť zobrazovať napevno vo video zázname, alebo ju iba ukladať do dát z GPS. V prípade, že rýchlosť vo videu nechcete, stačí túto funkciu vypnúť. Zaznamenané údaje si potom môžete prehrať pomocou aplikácie na Google Maps.

Detekcia rýchlostných radarov

Vďaka rozsiahlej databázy stacionárnych radarov, úsekových meraní alebo semaforov s detekciou jazdy na červenú, Vás TrueCam upozorní na miesta, kde je dobré zložiť nohu z plynu a byť extra ostražitý. O možnej komplikácii Vám kamera dá vedieť hlasovým pokynom a notifikáciou na displeji, vrátane varovania pri prekročení rýchlosti. Zoznam obsahuje viac ako 37 tisíc nebezpečných zón v 36 štátoch Európy, vrátane Ruska. Aktualizácie nájdete dvakrát ročne zdarma na našich stránkach, alebo Vás na ne upozorníme prostredníctvom e-mailu. Počas jazdy Vás pobavia vtipné komentáre od herca Karla Zimy alebo jedna z ďalších ôsmych verzií hlasových upozornení.

TACHOMETR pre pokojnú jazdu

Tak, ako všetky prémiové modely, má aj kamera TrueCam A5 Pro WiFi vstavanú funkciu TACHOMETER. Táto funkcia Vás neustále informuje o rýchlosti jazdy a jej smere, zobrazením v štýle kompasu. Navyše na displeji uvidíte aj vzdialenosť k najbližšiemu radaru a jeho rýchlostný limit. Pokiaľ pôjdete príliš rýchlo, rozsvieti sa upozornenie. TACHOMETER je ideálny ako šetrič obrazovky, jeho príjemné farb Vás nebudú v noci oslňovať.

Rýchla každodenná inštalácia

Aby Vás kamera počas nabitého dňa nezdržiavala, musí byť jej inštalácia maximálne jednoduchá. Nasadenie TrueCam A5 Pro WiFi do držiaku s napájaním zaberie našťastie len niekoľko sekúnd. Rovnako jednoducho ju môžete odstrániť a vziať so sebou. Už nikdy nebudete musieť tráviť dlhé minúty upevňovaním celej kamery ku sklu, zapájaním káblov a napájania. Skrátka pricvaknete a idete.

Časová sľučka a Timelapse

Vďaka kamere do auta TrueCam A5 Pro WiFi môžete nahrávať nepretržite. V prípade zaplnenia pamäte začne palubná kamera sama premazávať najstarší nahraný záznam. Stačí zvoliť, ako dlhé majú byť jednotlivé videá. Vyberte si interval troch, piatich alebo desiatich minút. Čím kratšie video, tým jednoduchšie ho odošlete, nech ste kdekoľvek. Nahrávať môžete časozberné Timelapse videá, stačí nastaviť snímkovaciu frekvenciu. Vďaka menej snímkom za sekundu sa na pamäťovú kartu zmestí podstatne dlhší časový úsek, bez toho aby video stratilo na kvalite. Zároveň si záznam prehliadnete v zrýchlenom režime.

G-senzor a zamykanie videa

G-senzor alebo tiež snímač preťaženia, či gravitačný senzor zaznamená smer jazdy v troch priestorových osách a v prípade nehody rozpozná, odkiaľ náraz prišiel. To sa hodí pri dokazovaní viny, kto je za zrážku zodpovedný. Pokiaľ G-senzor vyhodnotí situáciu ako nebezpečnú, automaticky zamkne zhotovené video, aby nedošlo k jeho prepísaniu. Videá môžete zamykať aj ručne, stlačením tlačidla.

LCD displej s českým menu

Dôležitou súčasťou TrueCam A5 Pro WiFi je LCD displej, vďaka ktorému si môžete okamžite skontrolovať zhotovený záznam, jednoducho meniť nastavenia kamery alebo využiť funkciu TACHOMETER. Ovládacie menu palubnej kamery TrueCam je kompletne v češtine, takže Vás pri jej obsluhe nečakajú žiadne prekážky. Uvidíte, že sa v menu vďaka jeho jednoduchosti zorientujete behom chvíľky.

Parkovací režim

Nebojte sa o svoje zaparkované auto. Kamera TrueCam A5 Pro WiFi dokáže vďaka zabudovanej batérii monitorovať jeho okolie po dobu až 24 hodín. Akonáhle rozpozná pohyb vozu, spustí sa nahrávanie. Pokiaľ do Vášho auta niekto narazí napríklad pri cúvaní, budete mať dôkaz vrátane ŠPZ vinníka.

Doplnkové polarizačné a UV filtre

Pri kamere do auta TrueCam A5 Pro WiFi, je možné na objektív jednoducho nasadiť polarizačný filter CPL alebo UV filtre. Polarizačný CPL filter zbaví Vaše zábery nechcených svetelných odleskov čelného skla. UV filter zvyšuje sýtosť a živosť farieb, znižuje svetelnosť oblohy a odstraňuje opar na vzdialenom obzore. Všetko príslušenstvo si môžete kedykoľvek dokúpiť.

Nočný režim

Aby ste mali úplnú istotu, že Vaša nová čierna skrinka zhotoví dôkazný záber bez ohľadu na svetelné podmienky, je kamera TrueCam A5 Pro WiFi vybavená tou najlepšou optikou a nastavená tak, aby v noci zhotovila kvalitné zábery. Nahrávať alebo fotiť v noci, či za nepriaznivých podmienok nepredstavuje žiaden problém.

Softwarová aplikácia – zobrazenie videa, rýchlosti a trasy na mape. Všetko na jednom mieste.

180° otočenie obrazu

S kamerou do auta TrueCam A5 Pro WiFi sa nemusíte prispôsobovať, autokamera sa prispôsobí vám. Nastavte ju ako potrebujete – tak, aby vám v aute neprekážala. Kamera zvláda bez problémov nahrávanie i hore nohami, stačí zvoliť režim otočenia o 180° a menu, obraz i všetky ďalšie informácie na displeji sa analogicky otočia, a vám bude ponúknuté klasické zobrazenie. Rovnako tak sa video i fotka nahrajú v správnej orientácií.

Rýchle vypnutie LCD displeja

Ak vás displej rozptyľuje alebo oslňuje, môžete ho jednoducho vypnúť stlačením jedného tlačidla. Rovnakým spôsobom ho samozrejme môžete znova zapnúť. Je tu i možnosť nastaviť automatické vypnutie a po uplynutí vami zvoleného času sa displej prepne do úsporného režimu.

Spolupráca s Google Maps

Autokamera TrueCam A5 Pro WiFi využíva pre pohodlie používateľov GPS služby aplikácie Google Maps, vďaka ktorým získate prehľad o priebehu svojej cesty. V prípade častejších ciest na väčšie vzdialenosti si na základe záznamu urobíte dobrú predstavu o rýchlosti a diaľke jednotlivých trás a ľahko sa potom rozhodnete pre tú najefektívnejšiu.

Softwarová aplikácia

V modeli TrueCam A5 Pro WiFi je nainštalovaná softwarová aplikácia, kde si na jednej obrazovke zobrazíte video, Google mapu a graf rýchlosti. Vďaka G-senzoru sa v tejto aplikácií zároveň zobrazí i záznam pohybu, ktorú G-senzor sníma.

LED prisvietenie

Pre natáčanie alebo fotenie v tme je autokamera TrueCam A5 Pro WiFi zdrojom LED svetla, ktoré funguje ako pomocné prisvietenie. Jedná sa tak o veľmi dôležitú pomôcku, ktorá je vhodná hlavne pre dokumentáciu pri nehode počas noci, kedy kameru odoberiete z držiaka a používate ako klasickú digitálnu kameru k nafoteniu škody a prípadného ďalšieho dôkazového materiálu.

Okamžité foto

Ak sa ocitnete v takej situácií, kedy chcete vytvoriť fotku naozaj rýchlo, posledné, čo potrebujete, je strácať čas prepínaním funkcií alebo otváraním menu. Preto je na kamere TrueCam A5 Pro WiFi tlačidlo, ktoré stačí kedykoľvek stlačiť a kamera vyfotí aktuálny záber. Nie je teda treba nijak meniť nastavený režim. Použiť túto funkciu môžete i počas nahrávania videa.

Rýchle vypnutie zvuku

Kamera disponuje kvalitným mikrofónom, ak vám však napríklad zvoní telefón a vy nestojíte o nahrávanie zvuku, môžete nahrávanie zvuku ihneď vypnúť stlačením jediného tlačidla. Opätovným stlačením tlačidla môžete znovu nahrávanie zvuku aktivovať.

Kontrola jasu

Aby ste si mohli dobre poradiť so svetelnými podmienkami, môžete si v menu zvoliť úroveň expozičnej hodnoty – EV. Autokamera TrueCam A5 Pro WiFi ponúka niekoľko stupňov jasu. Po ručnom zvolení stupňa jasu na LCD displeji ihneď poznáte, či vám úroveň jasu vyhovuje alebo či potrebuje ešte spresniť.

Zobrazenie mena vodiča

Toto je obzvlášť praktická funkcia, zvlášť v prípade, kedy vaše firemné auto používa viac vodičov. Do pamäti kamery je možné zadať meno každého z nich, takže v prípade akýchkoľvek komplikácií môžete dotyčného vodiča bez problémov identifikovať. Ak je táto funkcia zapnutá, zobrazuje sa meno vodiča priamo v zázname videa.

Podsvietenie tlačidiel

Kamera TrueCam A5 Pro WiFi vidí dobre i v noci, bohužiaľ to isté nemôžeme povedať o ľuďoch. Aby ste ani počas tmy nemali problém s ovládaním svojej čiernej skrinky, sú všetky tlačidlá podsvietené. Vďaka tomu nemáte potrebu používať iný zdroj svetla, keď chcete kameru ovládať alebo meniť nastavenie. V prípade, že vás podsvietenie tlačidiel ruší, je možné túto funkciu jednoducho vypnúť.

Voliteľné zobrazenie rýchlosti

Jednou z množstva funkcií TrueCam A5 Pro WiFi je možnosť zvoliť si, či sa má vo videozázname zobrazovať vaša rýchlosť, alebo nie. Záleží už len na vašich potrebách, pre akú možnosť sa rozhodnete.

Voliteľné zobrazenie polohy

GPS modul okrem iného umožňuje i voľbu zobrazenia polohy vozu. V prípade, že nechcete, aby bola vaša poloha na zázname vidieť, stačí túto funkciu na kamere deaktivovať.

Kamera do auta TrueCam A5 Pro WiFi – získajte online dôkaz v prípade nehody.