TrueCam A5s

Hľadáte naozaj profesionálnu autokameru? Nehľadajte ďalej …

Vďaka držiaku odpadá zložitá a obťažujúca každodenná inštalácia kamery. Žiadne zapájanie káblov, ani hľadanie správneho uhla. Táto čierna skrinka dokáže zachytiť nebezpečné či nevhodné správanie v okolí vášho vozidla v ktorúkoľvek dennú dobu. Kameru sme vybavili vylepšeným čipom 2020 *, takže natáča ešte kvalitnejšie zábery. Vďaka GPS a aplikácii spolupracujúcej s Google Maps môžete spätne detailne analyzovať všetky podrobnosti už prejdených trás. TrueCam A5s je tiež ideálnym pomocníkom pre obstaranie krásnych záberov z miest, cez ktoré prechádzate v aute.

* Kamery s novým čipom sú už dostupné u všetkých predajcov TrueCam

TrueCam A5s

Čelný pohľad na kameru do auta TrueCam A5s. LED prisvietenie, inteligentné uchytenie držiaka a kvalitná optika.

Zväčšiť

TrueCam A5s

Bočný pohľad na autokameru TrueCam A5s, slot pre pamäťovú kartu a výstup pre pripojenie k HD televízoru alebo k počítaču.

Zväčšiť

TrueCam A5s

Jednoduchá a praktická inštalácia autokamery TrueCam A5s pomocou špeciálneho držiaka, do ktorého sa zapojuje napájanie. Rýchla každodenná inštalácia, kameru "nacvaknete" a môžete ísť.

Zväčšiť

TrueCam A5s

Ovládanie kamery TrueCam A5s je intuitívne, rýchle a v češtine. Najdôležitejšie funkcie aktivujete jedným stlačením tlačidla priamo behom nahrávania.

Zväčšiť

TrueCam A5s je profesionálna kamera do auta. Chráňte seba i vaše zaparkované vozidlo.

Nový senzor pre ešte ostrejšie zábery vo Full HD

Kameru sme vylepšili novým senzorom, s ktorým zachytíte ešte viac detailov. Vďaka nahraniu ŠPZ, okoloidúcich postáv aj tvárí ľudí, získate dôkazné zábery vo dne v noci. Autokamera natáča vo Full HD 1080p. Vysoké rozlíšenie oceníte, keď si video potrebujete ľahko priblížiť.

Funkcia TACHOMETER

Novou funkciou kamery TrueCam A5s je funkcia TACHOMETER. Vďaka nej je možné priamo na displeji kamery sledovať aktuálnu rýchlosť a smer, ktorým idete. Ten je zobrazovaný formou kompasu. Spolu so zobrazením aktuálnej rýchlosti a kompasu, Vás bude kamera informovať o blížiacom sa rýchlostnom radare. Na displeji sa zobrazí rýchlostný limit blížiaceho sa radaru, vzdialenosť, a v prípade prekročenia rýchlosti, i varovanie. Funkciu TACHOMETER využijete i ako šetrič obrazovky, aby Vás neoslňoval displej kamery napríklad pri jazde v noci.

GPS modul

TrueCam A5s je vybavená GPS modulom. Okrem snímania polohy taktiež meria a nahráva rýchlosť jazdy. Máte možnosť si zvoliť, či chcete rýchlosť zobrazovať napevno vo videozázname alebo ju len ukladať do GPS logu. V prípade, že nemáte záujem, aby bola vaša rýchlosť na zázname videa, stačí túto funkciu vypnúť. Zaznamenané údaje si potom môžete pomocou aplikácie zobraziť na Google Maps.

Detekcia rýchlostných radarov

Vďaka špeciálnej funkcií vás kamera do auta TrueCam upozorní na miesta, kde je dobré ísť obzvlášť opatrne. Kamera obsahuje databázu stacionárnych rýchlostných radarov, úsekových radarov, detektorov jázd na červenú a ďalších miest, kde je dobré byť ostražitý. Signalizácia prebieha pomocou hlasových pokynov vrátane upozornenia na prípadné prekročenie maximálnej rýchlosti. Databáza obsahuje viac ako 33 000 nebezpečných zón v 36. štátoch Európy, vrátane štátov ako je Rusko či Ukrajina. Aktualizácie sú zadarmo. Po novom si môžete vybrať z 8 rôznych hlasových upozornení, vrátane vtipných komentárov českého herca Karla Zimy.

Rýchla každodenná inštalácia

Pri každodennom používaní je dôležité, aby vás inštalácia kamery neobťažovala. Vďaka možnosti stáleho umiestnenia držiaka vo vozidle vrátane stáleho pripojenia nabíjania, odpadá zložitá a obťažujúca každodenná inštalácia kamery a zložité každodenné zapojovanie napájacieho kábla a volenie správnej pozície pre nahrávanie. Kameru len jednoducho „nacvaknete“ do držiaka a môžete vyraziť.

Časová slučka

Vďaka kamere do auta TrueCam A5s môžete nahrávať nepretržite. V prípade zaplnenia pamäti začne palubná kamera premazávať najstarší nahraný záznam. Nemusíte sa báť toho, že by ste museli prerušiť natáčanie z dôvodu preplnenej pamäti. V prípade potreby si môžete video a fotky uzamknúť a ochrániť ich tak pred zmazaním.

G-senzor

G-senzor alebo taktiež snímač preťaženia či gravitačný senzor, je senzor, ktorý vo forme grafu zaznamenáva smer jazdy v troch priestorových osiach a v prípade, že do vášho vozidla niekto narazí, presne zachytí, odkiaľ náraz prišiel. Tieto údaje si potom môžete prezrieť v prehrávači GPS. Vďaka senzoru kamera pozná, že došlo k prípadnej kolízií a automaticky uzamkne aktuálny záber proti náhodnému zmazaniu.

Uzamykanie videa

V prípade, že si chcete uchovať práve nahraný záber, stačí stlačiť tlačidlo zámku a záznam sa uzamkne, čím zamedzíte jeho prepísaniu iným záznamom. Tlačidlo je možné použiť kedykoľvek – pri prehliadaní záznamu alebo v priebehu zaznamenávania videa, a vytvárať si výber videí pre archiváciu a neskoršie použitie. Video či fotografie môžete zase kedykoľvek odomknúť a zmazať ručne.

LCD displej s českým menu

Dôležitú súčasť výbavy TrueCam A5s tvorí LCD displej, vďaka ktorému si môžete skontrolovať záber, ktorý čierna skrinka sníma, pustiť si záznam z kamery či nastaviť potrebné funkcie kamery. Ovládacie menu palubnej kamery TrueCam A5s je kompletne v češtine, takže vás pri jej obsluhe nečakajú žiadne prekážky. Menu má jednoducho zrozumiteľnú štruktúru.

Detekcia pohybu

Vaša autokamera začne automaticky nahrávať, ak snímač zaregistruje pohyb a nasníma videozáznam. Vďaka tomu zachytí kohokoľvek, kto by chcel vaše zaparkované auto poškodiť alebo by v jeho okolí konal čokoľvek nebezpečné. V prípade takejto nehody potom máte v rukách jasných dôkaz. Či už sa jedná o zachytenie podoby páchateľa alebo o zdokumentovanie jeho ŠPZ.

Vymeniteľné polarizačné a UV filtre

Na kameru do auta TrueCam A5s máte možnosť jednoducho nasadiť polarizačné CPL filtre alebo UV filtre, ktoré sa pripevňujú na objektív. Polarizačný CPL filter odstraňuje odlesky, takže vaše zábery zbaví nechcených svetelných odrazov, predovšetkým ale odstráni zobrazenie čelného skla. UV filter zvyšuje sýtosť a živosť farieb, stmaví oblohu a odstraňuje opar vo vzdialenosti obzoru. Vymeniteľné filtre nie sú súčasťou základného balenia.

Nočný režim

Aby ste mali úplnú istotu, že čierna skrinka vytvorí prehľadný záznam bez ohľadu na svetelné podmienky, je kamera TrueCam A5s vybavená tou najlepšou optikou a nastavená tak, aby v noci vytvorila tie najlepšie možné zábery. Nahrávať alebo fotiť v noci či za zlých svetelných podmienok teda nepredstavuje žiadny problém.

Softwarová aplikácia – zobrazenie videa, rýchlosti a trasy na mape. Všetko na jednom mieste.

Rýchle vypnutie LCD displeja

Ak vás displej rozptyľuje alebo oslňuje, môžete ho jednoducho vypnúť stlačením jedného tlačidla. Rovnakým spôsobom ho samozrejme môžete znova zapnúť. Je tu i možnosť nastaviť automatické vypnutie a po uplynutí vami zvoleného času sa displej prepne do úsporného režimu.

Rýchle vypnutie zvuku

Kamera disponuje kvalitným mikrofónom, ak vám však napríklad zvoní telefón a vy nestojíte o nahrávanie zvuku, môžete nahrávanie zvuku ihneď vypnúť stlačením jediného tlačidla. Opätovným stlačením tlačidla môžete znovu nahrávanie zvuku aktivovať.

Okamžité foto

Ak sa ocitnete v takej situácií, kedy chcete vytvoriť fotku naozaj rýchlo, posledné, čo potrebujete, je strácať čas prepínaním funkcií alebo otváraním menu. Preto je na kamere TrueCam A5s tlačidlo, ktoré stačí kedykoľvek stlačiť a kamera vyfotí aktuálny záber. Nie je teda treba nijak meniť nastavený režim. Použiť túto funkciu môžete i počas nahrávania videa.

Kontrola jasu

Aby ste si mohli dobre poradiť so svetelnými podmienkami, môžete si v menu zvoliť úroveň expozičnej hodnoty – EV. Autokamera TrueCam A5s ponúka niekoľko stupňov jasu. Po ručnom zvolení stupňa jasu na LCD displeji ihneď poznáte, či vám úroveň jasu vyhovuje alebo či potrebuje ešte spresniť.

Zobrazenie mena vodiča

Toto je obzvlášť praktická funkcia, zvlášť v prípade, kedy vaše firemné auto používa viac vodičov. Do pamäti kamery je možné zadať meno každého z nich, takže v prípade akýchkoľvek komplikácií môžete dotyčného vodiča bez problémov identifikovať. Ak je táto funkcia zapnutá, zobrazuje sa meno vodiča priamo v zázname videa.

180° otočenie obrazu

S kamerou do auta TrueCam A5s sa nemusíte prispôsobovať, autokamera sa prispôsobí vám. Nastavte ju ako potrebujete – tak, aby vám v aute neprekážala. Kamera zvláda bez problémov nahrávanie i hore nohami, stačí zvoliť režim otočenia o 180° a menu, obraz i všetky ďalšie informácie na displeji sa analogicky otočia, a vám bude ponúknuté klasické zobrazenie. Rovnako tak sa video i fotka nahrajú v správnej orientácií.

LED prisvietenie

Pre natáčanie alebo fotenie v tme je autokamera TrueCam A5s zdrojom LED svetla, ktoré funguje ako pomocné prisvietenie. Jedná sa tak o veľmi dôležitú pomôcku, ktorá je vhodná hlavne pre dokumentáciu pri nehode počas noci, kedy kameru odoberiete z držiaka a používate ako klasickú digitálnu kameru k nafoteniu škody a prípadného ďalšieho dôkazového materiálu.

Podsvietenie tlačidiel

Kamera TrueCam A5s vidí dobre i v noci, bohužiaľ to isté nemôžeme povedať o ľuďoch. Aby ste ani počas tmy nemali problém s ovládaním svojej čiernej skrinky, sú všetky tlačidlá podsvietené. Vďaka tomu nemáte potrebu používať iný zdroj svetla, keď chcete kameru ovládať alebo meniť nastavenie. V prípade, že vás podsvietenie tlačidiel ruší, je možné túto funkciu jednoducho vypnúť.

Voliteľné zobrazenie rýchlosti

Jednou z množstva funkcií TrueCam A5s je možnosť zvoliť si, či sa má vo videozázname zobrazovať vaša rýchlosť, alebo nie. Záleží už len na vašich potrebách, pre akú možnosť sa rozhodnete.

Voliteľné zobrazenie polohy

GPS modul okrem iného umožňuje i voľbu zobrazenia polohy vozu. V prípade, že nechcete, aby bola vaša poloha na zázname vidieť, stačí túto funkciu na kamere deaktivovať.

Spolupráca s Google Maps

Autokamera TrueCam A5s využíva pre pohodlie používateľov GPS služby aplikácie Google Maps, vďaka ktorým získate prehľad o priebehu svojej cesty. V prípade častejších ciest na väčšie vzdialenosti si na základe záznamu urobíte dobrú predstavu o rýchlosti a diaľke jednotlivých trás a ľahko sa potom rozhodnete pre tú najefektívnejšiu.

Softwarová aplikácia

V modeli TrueCam A5s je nainštalovaná softwarová aplikácia, kde si na jednej obrazovke zobrazíte video, Google mapu a graf rýchlosti. Vďaka G-senzoru sa v tejto aplikácií zároveň zobrazí i záznam pohybu, ktorú G-senzor sníma.

Kamera do auta TrueCam A5s je určená pre profesionálne použitie a automobilových nadšencov!