TrueCam A6

profesionálna kamera, ktorá ochráni Vaše vozidlo

Hľadáte profesionálnu kameru do auta, ktorá by ochránila prednú aj zadnú časť Vášho auta? Práve ste ju našli. Nová Autokamera TrueCam A6 natáča kvalitný záznam, na ktorom vo dne i v noci rozpoznáte ŠPZ ostatných vozidiel i tváre ľudí. Jej súčasťou je aj zadná kamera, s ktorou získate dokonalý prehľad o dianí za Vaším vozidlom.

Zadná kamera patrí medzi hlavné prednosti tohto modelu. Po prepojení s hlavnou kamerou totiž uvidíte obraz zadnej kamery na LCD displeji, takže Vám pri zložitejších situáciách môže zjednodušiť parkovanie, ale hlavne vždy zistíte, čo sa za Vašim vozidlom deje. Kamera navyše rovnako ako predná kamera môže natáčať videozáznam, takže Vám v prípade nabúrania Vášho vozidla zozadu poskytne dôležitý dôkazový materiál.

Kamera TrueCam A6 sa ďalej chváli jednoduchou inštaláciou i manipuláciou. Umiestnenie držiaka na čelné sklo Vášho vozidla, zapojenie napájania aj nastavenie pozície pre natáčanie vykonáte iba raz. Vybrať si pritom môžete z viacerých druhov držiakov, ktoré sú súčasťou balenia. Pri každej ďalšej jazde už kameru len nacvaknete do držiaka a môžete vyraziť. Menu je navyše kompletne v češtine, takže obsluhu zvládnete bez zdĺhavého študovania dokumentácie.

Autokamera TrueCam A6 je ďalej vybavená množstvom pokročilých funkcií. Dokúpiť si navyše môžete GPS modul s detekciou rýchlostných radarov pre snímanie polohy a rýchlosti jazdy.

TrueCam A6

Čelný pohľad na kameru TrueCam A6. Systém inteligentného uchytenia držiaka, LED prisvietenie a kvalitná optika s možnosťou inštalácie vymeniteľných CPL a UV filtrov.

Zväčšiť

TrueCam A6

Jednoduchá inštalácia kamery vďaka držiaku, do ktorého sa zapojuje napájanie. Rýchla každodenná inštalácia – kameru „nacvaknete“ a môžete ísť.

Zväčšiť

TrueCam A6

Ovládanie kamery TrueCam A6 je intuitívne, rýchle a v češtine. Najdôležitejšie funkcie aktivujete jedným stlačením tlačidla priamo behom nahrávania.

Zväčšiť

TrueCam A6

Pohľad na zadnú kameru TrueCam A6 ukazuje, ako nenápadná môže byť na Vašom zadnom skle.

Zväčšiť

TrueCam A6 je profesionálna kamera do auta. Ochráni Vaše vozidlo aj v dobe Vašej neprítomnosti.

Natáčanie v rozlíšení FULL HD 1080p

Autokamera TrueCam A6 vyhotovuje záznam v maximálnom rozlíšení FULL HD 1080p. Výsledné zábery sú tak natoľko kvalitné, že obsahujú aj tie najmenšie detaily – jednoducho z nich prečítate ŠPZ ostatných vozidiel, rozpoznáte tváre ľudí i dopravné značky. Nezáleží na tom či natáčate vo dne, alebo v noci, pri dobrých či zlých svetelných podmienkach. Kamera natáča vždy v najvyššej kvalite a s maximálnou ostrosťou.

Zadná kamera

Súčasťou balenia je aj zadná kamera, vďaka ktorej získate ešte lepší prehľad o Vašej jazde. Zadná kamera Vám môže pomôcť pri parkovaní, ale predovšetkým poslúži pri bežnej jazde. Môže totiž nahrávať videozáznam rovnako ako hlavná kamera, takže zaznamená všetko, čo sa deje za Vaším vozidlom. To oceníte napríklad v situáciách, kedy do Vás zozadu niekto nabúra. Vďaka kamere získate jednoznačný dôkazový materiál. Parkovacia kamera natáča v rozlíšení HD 720p a je vybavená infra prísvitom. S prednou kamerou ju prepojíte jednoducho pomocou káblu. Použitie zadnej kamery je voliteľné, prednú kameru možno používať aj samostatne.

Jednoduchá každodenná inštalácia

Kamera je prispôsobená na každodenné využitie. Preto jej inštaláciu zvládnete behom niekoľkých sekúnd. Rýchla inštalácia je pritom jednou z najdôležitejších vlastností každej autokamery. Držiak do Vášho vozidla umiestnite iba pri prvom použití, rovnako ako zadnú kameru. Potom už sa pripájaním napájania a nastavovaním správnej pozície pre natáčanie nemusíte znovu zaoberať. Kameru jednoducho nacvaknete do držiaka a ihneď môžete vyraziť.

Video timelapse

Zrýchlené timelapse nahrávanie, čiže časozberné video, umožňuje nahrávať Vaše záznamy v zrýchlenom móde. Kamera nahráva video pri nižšom počte snímok za sekundu, vďaka čomu je výsledný záznam kratší a Vy tak nemusíte tráviť hodiny pri prezeraní záznamu. Ľahko tak zistíte, čo sa okolo Vášho vozidla dialo pred Vašim príchodom alebo v priebehu jazdy. Zrýchlené nahrávanie rozširuje kapacitu pamäťovej karty a okrem praktického využitia so sebou prináša tiež veľa zábavy.

G-senzor

G-senzor, čiže snímač preťaženia či gravitačný senzor, umožňuje vo forme grafu zaznamenávať smer jazdy v troch priestorových osách. V prípade, že do Vášho vozidla niekto narazí, presne pozná, odkiaľ náraz prišiel, a uzamkne aktuálne nahrávané video. Všetky údaje si môžete neskôr prezrieť v prehrávači GPS a použiť ich aj ako dôkazový materiál. Kamera v prípade nehody tiež uzamkne aktuálne zábery proti nechcenému prepísaniu, takže o ne neprídete.

Parkovací mód

Vďaka parkovaciemu módu môžete Vaše vozidlo s kamerou TrueCam A6 nechať zaparkované až 24 hodín bez nabíjania. Kamera pritom bude automobil neustále strážiť a v prípade, že do neho niekto len ľahko nabúra, začne automaticky natáčať. Vďaka tomu získate dôležitý dôkazový materiál pre políciu a poisťovňu.

LCD displej s českým menu

Dôležitou súčasťou kamery TrueCam A6 je LCD displej, na ktorom si môžete kedykoľvek skontrolovať aktuálne nahrávané zábery, pustiť si už natočený záznam alebo nastaviť potrebnú funkciu kamery. Menu čiernej skrinky je kompletne v češtine, takže na Vás pri jej obsluhe nečakajú žiadne prekážky. Navyše je natoľko prehľadné, že si poradíte aj bez zdĺhavého študovania dokumentácie.

Časová slučka

S autokamerou TrueCam A6 môžete natáčať nepretržite. V prípade zaplnenia pamäte automaticky dôjde k prepísaniu najstaršieho záznamu, a to dokonca bez prerušenia nahrávania. Vy sa tak nemusíte vôbec o nič starať. Súčasne sa môžete spoľahnúť, že Vám žiadny dôležitý okamih neutečie. Každé video a fotografiu si navyše môžete uzamknúť proti nechcenému prepísaniu.

Detekcia pohybu

Vďaka detekcii pohybu začne autokamera TrueCam A6 automaticky nahrávať, keď snímač zaregistruje pohyb. Zaobstará tak videozáznam aj v dobe Vašej neprítomnosti a Vy v prípade poškodenia vozidla získate jasný dôkaz usvedčujúci vinníka. Záznam je natoľko kvalitný, že na ňom bez problémov rozpoznáte tvár páchateľa alebo aj ŠPZ jeho auta. Hneď čo pohyb ustane, kamera natáčanie zase sama ukončí.

Zamykanie videa

Ak si chcete uchovať natočené zábery, stačí stlačiť tlačidlo zámku, ktoré zaistí uzamknutie záznamu proti jeho nechcenému zmazaniu. Nemôže sa tak stať, že by ste o dôležité video prišli napríklad prepísaním časovou slučkou. Tlačidlo pre uzamknutie je možné použiť už počas nahrávania, ale aj neskôr v režime prehliadania. Videozáznamy aj fotografie môžete neskôr zase odomknúť a ručne zmazať.

GPS modul (doplnkovo)

Ku kamere TrueCam A6 je možné dokúpiť GPS modul, ktorý okrem snímania polohy Vášho vozidla meria a nahráva tiež rýchlosť jazdy. Je potom len na Vás či si tieto údaje necháte zobrazovať priamo vo videozázname, alebo zvolíte možnosť ukladania do GPS logu. Ak nechcete, aby boli rýchlosť a poloha vo videu zaznamenané, stačí túto funkciu vypnúť. Všetky údaje si môžete prezrieť v softvérovej aplikácii, kde na mape uvidíte celú Vašu trasu vrátane rýchlosti, grafu G-senzoru, zrýchlenia a ďalších informácií.

Detekcia rýchlostných radarov a funkciou TACHOMETER (doplnkovo)

Pomocou GPS modulu môžete tiež využiť funkciu TACHOMETER, vďaka ktorej sa vám na displeji kamery zobrazí aktuálna rýchlosť a smer, ktorým idete. Ten sa zobrazí v podobe kompasu. Modul obsahuje i databázu rýchlostných radarov, takže sa Vám na displeji v predstihu zobrazí rýchlostný limit aj vzdialenosť od radaru. Každá signalizácia či prípadné prekročenie povolenej rýchlosti, prebieha ako na displeji, tak pomocou hlasových pokynov. Databáza obsahuje viac ako 33 tisíc miest z 36 štátov Európy. Aktualizácie sú k dispozícii zdarma na našich stránkach. S GPS modulom si navyše možno vybrať z 8 hlasových pokynov, vrátane vtipných komentárov českého herca Karla Zimy.

Kvalitný nočný režim

Kamera TrueCam A6 je vybavená tou najlepšou optikou, aby Vám i v noci zaobstarala naozaj kvalitné zábery. Natáčanie a fotenie v noci tak nepredstavuje žiadny problém. Autokamera zaznamená každú časť Vašej jazdy aj cez zhoršené svetelné podmienky, takže sa na svoju čiernu skrinku môžete stopercentne spoľahnúť.

Výmenné polarizačné a UV filtre (doplnkovo)

Autokamera umožňuje jednoduché a rýchle nasadenie polarizačného CPL filtru alebo UV filtru, ktoré Vám zabezpečia ešte vyššiu kvalitu záberov. Polarizačný CPL filter odstraňuje odlesk z palubnej dosky, takže Vaše videá zbaví nežiaducich svetelných odrazov. UV filter potom zvyšuje sýtosť a živosť farieb, stmavuje oblohu a odstraňuje opar vzdialeného obzoru. Výmenné filtre nie sú súčasťou balenia.

Funkcia WDR

Kamera je vybavená funkciou WDR (Wide Dynamic Range), ktorá zaisťuje lepšie snímanie obrazu v situáciách, kedy je časť priestoru viac a časť menej osvetlená, a dochádza tak ku kontrastu medzi svetlom a tieňom. Typickým príkladom sú zábery nočnej cesty s odleskami a svetlami protiidúcich vozidiel. Kamera Vás aj v týchto svetelných podmienkach milo prekvapí.

Softwarová aplikace – zobrazení videa, trasy na mapě, přetížení a rychlosti. Vše na jednom místě.

Rýchle vypnutie LCD displeja

Vďaka pokročilej funkcii môžete vypnúť LCD displej pre prípad, že by Vás za jazdy rušil alebo oslňoval. Vykonáte to buď ručne stlačením jediného tlačidla, alebo pomocou nastavenia časového limitu, po uplynutí ktorého sa displej sám prepne do úsporného režimu. Využiť môžete aj možnosť šetriča displeja s funkciou TACHOMETER.

Rýchle vypnutie zvuku

Kamera je vybavená kvalitným mikrofónom pre záznam zvuku, ktorý možno však kedykoľvek vypnúť a opäť zapnúť pomocou tlačidla na kamere. To oceníte v situáciách, kedy budete chcieť natáčať bez zvuku, napríklad počas telefonátu.

Okamžité foto

Na kamere TrueCam A6 nájdete špeciálne tlačidlo pre okamžité nasnímanie fotografie. V situáciách, kedy potrebujete fotiť naozaj rýchlo,, tak nemusíte strácať čas prepínaním funkcií alebo otváraním menu. Snímku zaobstaráte bez zmeny režimu a to dokonca aj počas natáčania.

Kontrola jasu

Autokameru si kedykoľvek prispôsobíte aktuálnym svetelným podmienkam. Umožňuje totiž zmenu expozičnej hodnoty čiže EV. TrueCam A6 ponúka hneď niekoľko stupňov jasu, po ktorých nastavení ihneď spoznáte, či Vám nastavenie expozície vyhovuje, alebo ho potrebujete ešte upraviť.

Zobrazenie mena vodiča

Táto funkcia je obzvlášť praktická, a to najmä v prípade, že Váš firemný automobil používa viac vodičov. Vždy je možné zadať meno aktuálneho vodiča, takže v prípade akýchkoľvek komplikácií možno dotyčného bez problémov identifikovať. Navyše je možné si zvoliť či sa meno vodiča zobrazí priamo vo videozázname, alebo nie.

Otočenie obrazu o 180 °

Autokameru TrueCam A6 si každý prispôsobí miestu, na ktoré ju umiestni. Pripevniť ju môžete dokonca hore nohami. V nastavení si potom zvolíte režim otočenia o 180 °, ktorý zaistí analogické obrátenie obrazu i menu. Rovnako tak sa aj videá a fotky uložia v správnej orientácii.

LED prísvit

Pre natáčanie alebo fotenie v tme je autokamera vybavená zdrojom LED svetla, ktorý funguje ako pomocný prísvit. V prípade nehody alebo inej nečakanej udalosti počas tmy tak kamera poslúži pre dokumentáciu a nasnímanie dôležitého dôkazového materiálu. Kameru jednoducho zložíte z držiaka a použijete ju ako klasický digitálny fotoaparát.

Podsvietenie tlačidiel

Aby ste ani v noci nemali problém s ovládaním svojej čierne skrinky, sú všetky tlačidlá kamery TrueCam A6 podsvietené. Vďaka tomu nemusíte používať iný zdroj svetla, keď chcete kameru ovládať alebo meniť jej nastavenie. Ak tlačidlá mať podsvietené nechcete, možno aj túto funkciu jednoducho vypnúť.

Voliteľné zobrazenie rýchlosti

Ďalšou z mnohých funkcií autokamery TrueCam A6 je možnosť zvoliť si či sa má vo videozázname zobrazovať rýchlosť jazdy, alebo nie. Údaje si tiež môžete uchovávať pre súkromné potreby zobraziteľné v softvérovej aplikácii. Záleží tak len na Vás, pre akú možnosť sa rozhodnete.

Voliteľné zobrazenie polohy

GPS modul umožňuje okrem iného aj voľbu zobrazenia polohy vozidla. Tú môžete vidieť buď priamo vo videu, alebo si údaje uchovávať iba pre súkromné účely, zobraziteľné v softvérovej aplikácii. Ak nechcete, aby bola Vaša poloha na zázname vidieť, stačí túto funkciu jednoducho vypnúť.

Spolupráca s mapami

Autokamera TrueCam A6 s GPS modulom umožňuje zobrazenie v mapách, vďaka čomu pohodlne získate prehľad o priebehu Vašej cesty. V prípade častejších ciest na dlhšie vzdialenosti si tak na základe záznamu urobíte dobrú predstavu o rýchlosti a dĺžke jednotlivých trás a ľahko sa rozhodnete pre tú najefektívnejšiu.

Softvérová aplikácia

Vďaka softvérovej aplikácii na jednej obrazovke zobrazíte video, mapu aj graf zrýchlenia a rýchlosti jazdy. G-senzor potom v tejto aplikácii zaručuje tiež zobrazenie záznamu pohybu gravitácie, ktorý sníma.

TrueCam A6 je dvojkanálová kamera do auta, určená pre každodenné vodiča i automobilových pretekárov a nadšencov.