TrueCam A7s

Profesionálna autokamera pre ozajstných pôžitkárov.

Najnovší model je vylepšením doterajšej kamery TrueCam A5. V základnej výbave nájdete GPS modul s detekciou rýchlostných radarov a voliteľným nastavením vtipných komentárov českého herca Karel Zima.

Vylepšené je rozlíšenie videa a to až na 2560×1080 (21:9) a 2304×1296 (16:9) pri frekvencií 30fps. Vďaka vysokej kvalite záznamu je rozpoznanie tváre alebo identifikácia poznávacej značky ešte jednoduchšia. Kamera zvláda prvotriednym spôsobom všetky bežné situácie. Nahrávanie v noci alebo pri zhoršenej viditeľnosti, pri jazde proti ostrému svetlu a ďalšie náročné situácie tak budú zdokumentované v tej najvyššej kvalite a pri maximálnej ostrosti.

Jednoduchú inštaláciu a ovládanie zaistí držiak vrátane stáleho napájania. Pre každodennú inštaláciu stačí kameru jednoducho „nacvaknúť“ a môžete ísť.

TrueCam A7s

Čelný pohľad na kameru TrueCam A7s. Systém inteligentného uchytenia držiaka, LED prisvietenie a kvalitná optika s možnosťou inštalácie vymeniteľných CPL a UV filtrov.

Zväčšiť

TrueCam A7s

Bočný pohľad na autokameru TrueCam A7s, slot pre pamäťovú kartu a výstup pre pripojenie k HD televízoru alebo počítaču.

Zväčšiť

TrueCam A7s

Jednoduchá inštalácia kamery vďaka držiaku, do ktorého sa zapojuje napájanie. Rýchla každodenná inštalácia – kameru „nacvaknete“ a môžete ísť.

Zväčšiť

TrueCam A7s

Ovládanie kamery TrueCam A7s je intuitívne, rýchle a v češtine. Najdôležitejšie funkcie aktivujete jedným stlačením tlačidla priamo behom nahrávania.

Zväčšiť

Kamera do auta TrueCam A7s je ideálny partner na Vaše cesty. Teraz aj s vtipnými komentármi českého herca Karel Zima.

Natáčanie vo FULL HD 1296p

Kamera natáča vo vysokom rozlíšení 2304×1296 (16:9) alebo superširokouhlom rozlíšení 2560×1080 (21:9). Vysoko kvalitné zábery i v nepriaznivých podmienkach sú s touto kamerou samozrejmosťou. Či je jasné svetlo, šero, noc alebo sa už stmieva, vaše zábery budú vždy dokonalo ostré a jasné. Vďaka tomu zaznamenáte i tie najmenšie detaily ako napríklad tvár človeka alebo ŠPZ jeho vozidla.

Funkcia TACHOMETER

Novou funkciou kamery TrueCam A7s je funkcia TACHOMETER. Vďaka nej je možné priamo na displeji kamery sledovať aktuálnu rýchlosť a smer, ktorým idete. Ten je zobrazovaný formou kompasu. Spolu so zobrazením aktuálnej rýchlosti a kompasu, Vás bude kamera informovať o blížiacom sa rýchlostnom radare. Na displeji sa zobrazí rýchlostný limit blížiaceho sa radaru, vzdialenosť, a v prípade prekročenia rýchlosti, i varovanie. Funkciu TACHOMETER využijete i ako šetrič obrazovky, aby Vás neoslňoval displej kamery napríklad pri jazde v noci.

GPS modul

GPS modul, ktorým je kamera TrueCam A7s vybavená, zaisťuje mnoho funkcií, ktoré vám pri vašej jazde poskytnú ešte viac detailov. Vďaka GPS zaznamenáte trasu alebo rýchlosť jazdy. V nastavení kamery môžete zvoliť, či chcete mať zobrazenie rýchlosti priamo v zázname videa alebo len v SW aplikácií, vďaka ktorej si môžete premietnuť zaznamenané dáta a trasu na Google Maps.

Detekcia rýchlostných radarov

Kamera TrueCam A7s je vybavená funkciou, ktorá ohlasuje stacionárne a úsekové radary, zisťuje jazdu na červenú a ďalšie miesta, kde je dobré dbať na zvýšenú pozornosť. Naša databáza obsahuje viac než 33 tisíc miest v 36. európskych krajinách a v Rusku. Vodič je prostredníctvom hlasových pokynov a funkcie TACHOMETER upozornený na nebezpečenstvo alebo na prekročenie povolenej rýchlosti. Databáza je maximálne presná, aktualizácie ponúkame zdarma. V menu kamery je možné si vybrať z niekoľkých hlasových upozornení, vrátane vtipných komentárov nahovorených českým hercom Karlom Zimom.

Rýchla každodenná inštalácia

Rýchla a jednoduchá manipulácia s kamerou a jej príprava na jazdu je veľmi dôležitá pri každodennom použití a nesmie vás obťažovať. S kamerou TrueCam A7s je inštalácia otázkou len pár sekúnd, držiak na kameru vrátane pripojeného napájania môžete v aute umiestniť nastálo a potom len stačí kameru do držiaku nasadiť a môžete ísť.

Časová slučka

Nekonečné nahrávanie je funkciou autokamery TrueCam A7s, vďaka ktorej môžete nepretržite cyklicky nahrávať. Hneď ako dôjde k zaplneniu pamäti, začne kamera automaticky premazávať najstaršie záznamy a nahradzovať ich novými. Nemusíte teda prerušovať nahrávanie a premazávať záznamy ručne, všetko je zautomatizované. Ak máte nejaké dôležité nahrávky či fotografie, ktoré si chcete poistiť proti zmazaniu – môžete ich jednoducho uzamknúť a tým ich ochrániť pred odstránením. Zamknúť môžete video už priamo pri jeho nahrávaní.

G-senzor

G-senzor zaznamenáva v trojrozmernom priestore smer vašej jazdy. Tieto údaje si môžete prostredníctvom SW aplikácie zobraziť a analyzovať tak vašu jazdu. Autokamera taktiež vďaka tomuto senzoru pozná, že došlo k incidentu a uzamkne aktuálny záber proti zmazaniu časovou slučkou. V grafe je potom možné presne vidieť odkiaľ náraz prišiel.

Prémiové asistenčné systémy

TrueCam A7s ponúka funkciu bezpečnostných asistentov, navrhnutých pre minimalizáciu dopravných nehôd. Vďaka tomu je cestovanie bezpečnejšie nielen pre vodičov, ale aj pre ostatných účastníkov cestnej premávky. LDWS (Lane Departure Warning System) je mechanizmus známy predovšetkým ako systém varovania pri opustení jazdného pruhu. Je ale rozšírený ďalším asistentom – FCWS (Forward Collision Warning System), čiže varovanie pri nedodržaní bezpečnej vzdialenosti. Nezaspíte ani na semafore, pretože systém upozorní, že vozidlo pred vami sa rozbehlo. Funkcia je ideálna na dlhé vzdialenosti, kedy vodiči často strácajú pozornosť. Všetko sa snažíme vyladiť tak, aby vám systém pomáhal, ale zbytočne vás neobťažoval. Upozornenie: Funkcia je momentálne v štádiu vývoja (beta) a je potrebné si stiahnuť novú verziu FW označenú písmenom „L“.Uzamykanie videa

Aby nedošlo k zmazaniu dôležitých materiálov v dôsledku prepísania časovou slučkou, svoje záznamy si môžete uzamknúť. Pomocou špeciálnej klávesy zámok môžete behom nahrávania či prehliadania uzamknúť záznam. Tieto záznamy sa potom archivujú a sú chránené proti zmazaniu. Ak sa neskôr rozhodnete, že by ste ich radi odstránili, stačí záznam odomknúť a následne ho môžete odstrániť klasickým spôsobom.

LCD displej s českým menu

Prehľadný 2,7″ LCD displej vám spríjemní a uľahčí ovládanie autokamery TrueCam A7s. Nezáleží na tom, či práve nahrávate alebo si len prehliadate natočené záznamy, displej vám zaistí dokonalý prehľad. Menu kamery je kompletne v českom jazyku a je koncipované jednoduchou štruktúrou, ktorá zaisťuje jeho intuitívnosť.

Detekcia pohybu

Kamera do auta TrueCam vaše auto stráži i počas vašej neprítomnosti. Vďaka detekcií pohybu začne autokamera zaznamenávať video, kedykoľvek snímač zaregistruje pohyb. Ak by do vás niekto narazil alebo by vám auto poškodil, máte všetko nahrané v tej najvyššej kvalite. Polícií potom môžete do rúk predať jasný dôkaz i so všetkými detailmi v podobe ŠPZ vozidla alebo tváre páchateľa.

Vymeniteľné polarizačné a UV filtre (doplnkovo)

Ku kamere do auta TrueCam A7s je možné dokúpiť špeciálny výmeniteľný filter, konkrétne polarizačný CPL filter a UV filter. Tieto filtre chránia váš objektív a zaisťujú ešte vyššiu kvalitu obrazu. Polarizačný CPL filter zaistí odstránenie nepríjemných odrazov svetla a odleskov a zbaví vás rušivého zobrazenia čelného skla auta. UV filter zase v prípade potreby zaistí väčšiu živosť a sýtosť farieb, celý obraz potom vyzerá prirodzenejšie. Filtre nie sú súčasťou základného balenia.

Nočný režim

Nahrávanie počas nepriaznivých svetelných podmienok, v šere alebo v noci nie je pre kameru do auta TrueCam A7s žiadny problém. Vynikajúca optika so skvelou svetelnosťou zaistí kvalitné a prehľadné zábery i počas noci. Nie ste obmedzení ničím a máte istotu, že zábery zaznamenané touto autokamerou budú vždy maximálne kvalitné.

Funkce HDR

Funkcia HDR (high dynamic range) zaistí, že si vaša kamera poradí i s náročnými kontrastnými zábermi. Typickým príkladom takejto svetelnej nevyváženosti môžu byť kontrasty medzi svetlom a tieňom či nočné zábery vozovky so svetlami protiidúcich áut. Funkcia HDR vám zaistí kvalitné zábery i v týchto situáciách.

Softwarová aplikácia – zobrazenie videa, trasy na mape, preťaženia a rýchlosti. Všetko na jednom mieste.

Rýchle vypnutie LCD displeja

Ak vás displej rozptyľuje alebo oslňuje, môžete ho jednoducho vypnúť stlačením jedného tlačidla. Rovnakým spôsobom ho samozrejme môžete zase zapnúť. Je tu i možnosť nastaviť automatické vypnutie a po uplynutí vami zvoleného času sa displej prepne do úsporného režimu.

Rýchle vypnutie zvuku

Kamera disponuje kvalitným mikrofónom, ak vám však napríklad zvoní telefón a vy nestojíte o nahrávanie zvuku, môžete nahrávanie zvuku ihneď vypnúť stlačením jediného tlačidla. Opätovným stlačením tlačidla môžete znovu nahrávanie zvuku aktivovať.

Okamžité foto

Autokamera disponuje špeciálnym pohotovostným tlačidlom pre fotenie. Ak potrebujete behom natáčania rýchlo nasnímať fotografiu, nemusíte nič zložito nastavovať a jednoducho stlačíte tlačidlo pre fotografovanie. Autokamera TrueCam A7s dokáže softwarovo pomocou stlačenia tlačidla zhotoviť fotografie z už nahraného videozáznamu.

Kontrola jasu

Kamera TrueCam A7s ponúka široké spektrum stupňov jasu, vďaka ktorému si môžete presne zvoliť požadovanú hodnotu. Pred nahrávaním sa môžete presvedčiť na LCD displeji, či je to naozaj tá, ktorú potrebujete.

Zobrazenie mena vodiča

Túto funkciu ocenia najmä tí, ktorých auto používa viac osôb alebo majitelia firemných vozidiel. Do pamäti autokamery vložíte meno vodiča, ktorý auto používa, aby nedošlo k nežiaducej zámene. Ak by bolo treba, môžete vodiča jednoducho identifikovať. Po zapnutí tejto funkcie sa meno vodiča zobrazí priamo v zázname.

180° otočenie obrazu

S kamerou do auta TrueCam A7s sa nemusíte prispôsobovať, autokamera sa prispôsobí vám. Nastavte ju ako potrebujete – tak, aby vám v aute neprekážala. Kamera zvláda bez problémov nahrávanie i hore nohami, stačí zvoliť režim otočenia o 180° a menu, obraz i všetky ďalšie informácie na displeji sa analogicky otočia a vám bude ponúknuté klasické zobrazenie.

LED prisvietenie

Kamera TrueCam A7s disponuje zdrojom LED osvetlenia. Toto osvetlenie poslúži na prisvietenie v nepriaznivých svetelných podmienkach. Ak potrebujete napríklad v noci zdokumentovať nehodu, jednoducho kameru odnímte zo skla a vďaka LED osvetleniu získate potrebný dôkazový materiál a dokumentáciu bez ohľadu na dennú dobu či prostredie.

Podsvietenie tlačidiel

Maximálny komfort používania kamery je zaistený i v noci pomocou podsvietenia tlačidiel. Podsvietené tlačidlá sú skvelo viditeľné i v tme a vy nemusíte hľadať žiadny iný zdroj svetla, aby ste kameru mohli ovládať. Ak vás táto funkcia obťažuje, je samozrejme možné podsvietenie kedykoľvek vypnúť.

Voliteľné zobrazenie rýchlosti

Ak chcete nahrávať naozaj autentické nahrávky s radou užitočných informácií, priamo vo vašom zázname sa môže zobrazovať aktuálna rýchlosť. Túto funkciu môžete kedykoľvek vypnúť a záznam o rýchlosti si uchovávať len pre súkromné potreby dostupné v softwarovej aplikácií.

Voliteľné zobrazenie polohy

Ďalšou zaujímavou možnosťou autokamery TrueCam A7s je zobrazenie Vašej polohy priamo vo videu. To je možné vďaka GPS modulu. V prípade, že nechcete túto informáciu v zázname vášho videa, môžete funkciu jednoducho vypnúť a záznam o polohe si uchovávať len pre súkromné potreby zobraziteľné v softwarovej aplikácií.

Spolupráca s Google Maps

Autokamera TrueCam A7s využíva služby aplikácie Google Maps, vďaka ktorej získate pohodlne prehľad ohľadom priebehu svojej cesty. V prípade častejších ciest na väčšie vzdialenosti si na základe záznamu urobíte dobrú predstavu o rýchlosti a diaľke, a môžete svoju jazdu spätne analyzovať. Túto funkciu ocenia najmä športoví a profesionálni vodiči.

Softwarová aplikacia

Moderná autokamera TrueCam A7s ponúka možnosť využiť šikovnú a užitočnú softwarovú aplikáciu. Vďaka nej máte možnosť sledovať na jednej obrazovke zaznamenávané video, zobrazenie trasy na mapách Google, graf rýchlosti a záznam o pohybe gravitácie, ktorý je získaný vďaka internému G-senzoru kamery.

TrueCam A7s je kamera najvyššej triedy určená pre profesionálov a ozajstných pôžitkárov.